«

»

Bře
01

Tisková zpráva MČ P10 k budoucnosti ZDI

Občané mohou spolurozhodnout o nové Malešické zdi

O nové podobě tzv.Malešické zdi mohou spolurozhodnout občané pražské desáté městské části. Stará zeď musela být stržena kvůli havarijnímu stavu během příprav rekonstrukce Malešického parku, radnice po dohodě s místními občany přislíbila v rámci revitalizace vybudování zdi nové. „Revitalizace našeho největšího parku, na kterou se nám podařilo získat většinu peněz z evropských fondů, by měla být ukončena letos v létě. Obnovená malešická zeď bude podle mého názoru příhodnou připomínkou historie a ducha tohoto místa. Zapojení veřejnosti je velmi vítané,“ řekl v této souvislosti starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).

Návrhy možné podoby zdi mohou zájemci shlédnout na webových stránkách radnice www.praha10.cz, jejích facebookových stránkách, případně i na facebookových stránkách věnovaných přímo malešické zdi či http://malesickazed.cz.  Autorem návrhů je Tomáš Podrázský. “Zeď byla symbolem našeho mládí a její odstranění hluboce zasáhlo naše vzpomínky na dětství. Byla místem setkání, her, bylo to pro nás místo stejné, jako když se řekne „Sejdeme se pod ocasem“ – myšleno na Václaváku pod koněm,” uvedl v této souvislosti jeden z aktivistů a malešických občanů Michal Voska, který zároveň pozitivně ohodnotil dosavadní spolupráci s radnicí na obnově zdi. “Těší nás, že jsou naše přání vyslyšena a radnice je ochotna napravit odstranění původní zdi novou zdí,” řekl Voska.

Revitalizace malešického parku patří k nejvýznamnějším obnovám veřejných ploch, realizovaných v městské části Praha 10. Cílem úprav parku, který vznikl v 70. letech minulého století, je vznik moderního rekreačního centra, plného zeleně a možností k vyžití i odpočinku. Nový Malešický park bude opravdovou chloubou Prahy 10, počítáno je s okruhem pro cyklisty, novým dětským hřištěm i novými herními prvky, cvičebním senior-parkem i hřištěm pro handicapované. Nový mobiliář obsáhne mj. 320 nových laviček, 60 odpadkových košů, cyklostojany či toalety. Součástí parku bude i vodní prvek s vodní kaskádou či sluncem nabíjené noční osvětlení. Další podrobnosti na www.malesickypark.cz

 

 

 

Jan Charvát

Tiskový mluvčí

Kancelář starosty